CSU Craiova a luat Cupa României! Arădenii Stahl şi Dinu Maghici au fost finalişti

CS Universitatea Craiova a câştigat Cupa României la fotbal, după un meci dramatic cu Astra Giurgiu, scor 3-2 după prelungiri. După timpul regulamentar a fost 1-1, graţie golurilor marcate de Ivan, respectiv Găman, din penalty, ambele reuşite consemnate în prima repriză. Meciul a intrat în prelungiri, unde Astra, proaspăt retrogradată în Liga a II-a, a fost la un pas să dea lovitura. Boe-Kane a marcat pentru 2-1 în favoarea giurgiuvenilor, dar reuşitele lui Dan Nistor și Screciu au adus a doua Cupă a României în Bănie, după cea din 2018. Fostă campioană a României, Astra ratează a treia finală de Cupa României pe Arena „Ilie Oană” din Ploiești.

Ex-utistul Albert Stahl, cel care a obținut penalty-ul din care Găman a egalat la 1 şi antrenorul secund al Astrei, Dinu Maghici, au pus la gât medaliile de finalişti. Pentru cei doi arădeni se încheie o săptămână nefericită, atâta timp cât echipa a retrogradat din elită şi există şanse ca echipa să se desfiinţeze! (foto: digisport.ro)