CSU Arad pierde la RC Griviţa, iar Grindei acuză arbitrajul

by Rusu Flavius

CS Universitatea Arad nu a fost departe de a obţine, sâmbătă, prima victorie în deplasare, în Divizia Naţională la rugby .„Studenţii” au condus cu 14-8 la pauză, în deplasarea de la RC Griviţa, dar în repriza a doua nu s-au mai regăsit, ratând şi punctul bonus defensiv, scor final 22-14.

Farcaș și Stoica, cu un eseu fiecare și Szucs, două transformări, au punctat pentru arădeni. Antrenorul Marian Grindei a acuzat la final arbitrajul, care s-ar putea alege şi cu un memoriu.

Echipa universitară a început în formula: Grindei, Argintaru, Dulgheru, Pintea, A. Farcaș, D.Stoica, Cristea, Lucanu, Tiron, Burai, Szucs, Nastiuc, Sîrbu, C.Farcaș, Zaharescu. Au mai jucat: Dat, Chereji, Popescu, Pasztor, Tat și Marinca.

CSU Arad rămâne cu opt puncte în clasament și cu un bilanț de două victorii și patru înfrângeri.