CS INEU A PIERDUT LA LIMITA AMICALUL CU ELORE BEKESCSABA

Gruparea pregătită de Cristian Sculici a cedat la limită, scor 0-1, amical disputat în compania divizionarei secunde maghiare Előre Bekescsaba. Unicul gol al meciului a fost înscris de oaspeţi în repriza secundă, în urma unei faze fixe. Aflată în al doilea cantonament al verii, de această dată pe plan local, CS Ineu s-a mişcat bine, a controlat teritorial jocul, dar a fost imprecisă la finalizare. Formaţia zărăndană a început amicalul cu Bekescsaba în formula: Bak – Popovici, Ciobanu, Tudoroiu, Talpaş – Stănaia, Francescu, Hrezdac, Boldizar – Purece, Maşniţă. În repriza secundă au mai jucat: Iacob – Bobeiciuc, Bun, Morariu, Şulumberchian, Tomuţ, Kocsis şi Cotoc.

Cristian Sculici: „Nu avem încă prospeţime”

Am avut posesie, dar mai mult s-a jucat la mijloc, nu am avut precizie şi forţă în atac. Există un fond mare de oboseală, nu avem încă prospeţime. Un aspect normal, având în vedere că venim după stagiul de pregătire de la Moneasa, urmat acum de un altul pe plan local. Dar cu multă muncă şi răbdare va fi bine. Ne mai trebuie 1-2 jucători, sper să completăm lotul cât mai repede”, ne-a declarat antrenorul Ineului, Cristian Sculici. Portarul Bak s-a accidentat la genunchi şi va rata câteva zile de pregătire, iar Răduţ se resimte în continuare după cantonamentul de la Moneasa, acuzând dureri la muşchii inghinali. CS Ineu susţine sâmbătă, ora 13, un nou amical, în deplasare, cu FC Caransebeş.