Crişul a câştigat duelul vestului şi e în grafic pe semicerc

Crişul Chişineu Criş a obţinut a doua victorie stagională, aseară, 35-31 (15-17) cu CSU Timișoara, în Divizia A (liga secundă) de handbal feminin. Oaspetele au fost la cârma jocului până la jumătatea reprizei secunde, când Roxana Boldor a adus Crișul în avantaj, 26-25, după un 7 metri transformat. Arădencele au preluat iniţiativa pe final şi cu opt minute înainte de ultimul fluier s-au desprins la 3 goluri, 31-28.

Cu portarul Rahela Călin în zi bună, Crişul s-a impus meritat, spre satisfacţia fidelilor susţinători din tribunele Polivalenntei. Golurile formaţiei lui Titi Ionescu au fost marcate de: R.Boldor 11, Cherecheș, 6, Iuga 6, Morariu 5, Sas 4 și Lucușa 3, în vreme ce la Timişoara s-a remmarcat Senciuc 7. Sâmbătă, arădencele evoluează pe terenul echipei FC Argeș.