Crişul câştigă în Dealul Florilor şi termină anul în grafic

După aproape o lună de pauză, handbalistele Crișului s-au deplasat în Dealul Florilor, unde au trecut fără probleme de tinerele jucătoare a „satelitului” lui Minaur Baia Mare. Arădencele au fost autoritare în prima repriză, încheiată la opt goluri avans, pentru ca în partea a doua să le permită gazdelor să se mai apropie puțin și să încheie partida la o diferenţă decentă, scor final 33-28 în favoarea celor de la Crişul Chişineu Criş.

Iuga 8, Klimek 7, Boldor 7, Lucuşa 3, Petruse 3, Puţ 2, Damian 2 şi Roman 1 au fost marcatoarele Crişului, la Baia Mare. Echipa pregătită de Sebastian Tudor încheie anul pe locul 2 în seria D a ligii secunde, cu 19 puncte, la mare distanţă de liderul neînvins, CSM Târgu Mureş, 27 de puncte, dar la trei lungimi peste CSU Reşiţa, contracandidata la poziţia secundă.

Sâmbătă, ora 11, arădencele dispută ultimul meci oficial din 2018, la Târgu Secuiesc, în cadrul turului preliminar din Cupa României.