Continental şi ProVolei, câştigătoarele de la Fan Cup Arad

19 echipe au luat startul sâmbătă, la prima ediţie a Fan Cup Arad, turneu internaţional de volei organizat de CS Fan Arad și DJST Arad. Fetele de la Continental Timișoara și băieții de la ProVolei Arad au câştigat, în final, competiţia de la Polivalentă. În prima grupă valorică, divizionara secundă UVVG ProVolei a învins-o în finală, cu 2-0 la seturi, pe LPS Bihorul Oradea. Ultima treapă a podiumului a fost ocupată de Alternative Timișoara.

În a doua grupă valorică s-a impus clubul gazdă, CS Fan Arad, 2-1 în finala cu Avântul Transilvania Reghin, iar pe locul trei s-a clasat Amatorii Arad. Competiția feminină a adunat la start şapte echipe. Continental Timișoara s-a dovedit cea mai bună, câştigând în finala mare în faţa celor de la Westar Arad, scor 2-0. Medaliile de bronz le-au revenit fetelor de la ProVolei Arad I, care au învins în finala mică pe CS Hand United Arad.

De remarcat caracterul internațional al întrecerii, oferit de echipa mixtă a BRSE Debrecen (Ungaria). La final, ocupantele primelor locuri au primit din partea organizatorilor diplome, cupe şi medalii, neobositul Ștefan Gog, președintele CS Fan Arad, fiind cel care s-a ocupat de toate detaliile.