În data de 11.06.2014, la Bucuresti, conducerea ULAL va participa la Conferinta Nationala a Ligii Asociatiilor de Proprietari din Romania, ʺHABITATʺ. Tema principala a conferintei va viza modificarea si completarea de urgenta a legislatiei privind: Organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari; Serviciile comunitare de utilitati publice; Cresterea eficientei energetice a cladirilor de locuit.
Cu aceasta ocazie se vor face informari privind situatia starii serviciilor de utilitati publice, comunitare si a reabilitarii termice din Arad. La conferinta vor participa reprezentanti ai asociatiilor de proprietari din intreaga tara, ai guvernului, ANRSC, ANRE, ANPC, specialisti in domeniu, mass media.
CONDUCEREA ULAL PARTICIPA LA CONFERINTA NATIONALA A LIGII „HABITAT“