Chindia a smuls un egal în restanța cu CSU Craiova și are patru puncte peste UTA!

Chindia Târgoviște și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, partida restanță din etapa 6 a Superligii! Un rezultat nu prea bun pentru UTA, distanța față de dâmbovițeni mărindu-se acum la patru puncte. Oltenii au deschis scorul în minutul 14, Crețu marcând cu o lovitură perfectă de cap. Târgoviștenii au egalat în minutul 90 al partidei prin Daniel Popa. Din minutul 69, Craiova a jucat în zece oameni, după eliminarea lui Screciu pentru două avertismente.

După egalul de pe „Ilie Oană”, Toni Petrea rămâne neînvins pe banca Chindiei! Fostul antrenor al lui FCSB are opt rezultate utile în Superligă. Miercuri și joi sunt programate alte două restanțe din cadrul rundei cu numărul 6: Hermannstadt – CFR Cluj și FC Botoșani – FCSB. Ambele confruntări încep la ora 19 și sunt transmise în direct de Digi Sport, Orange Sport și Prima Sport. (foto: AFC Chindia Oficial, facebook)