CFR Cluj revine pe Celtic Park! Opt meciuri din Europa League, la TV

by Sorin Haut
Please follow and like us:

Etapa a doua din grupele UEFA Europa League debutează pe canalele Digi Sport cu meciul Astana – Partizan, care va fi de la ora 17:50, în direct la Digi Sport 2. Capul de afiș rămâne partida dintre CFR Cluj şi Celtic, transmisă în direct la Digi Sport 1 de la ora 22:00.

După ce a învins Lazio în prima etapă, campioana României încearcă un nou rezultat mare în fața scoțienilor, pe care i-a învins în deplasare în preliminariile pentru Champions League, scor 3-4.

Tot în grupa CFR-ului se joacă Lazio – Rennes, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 2. De la ora 20, Digi Sport 2 transmite meciul AZ Alkmaar – Manchester United.

Spectacolul continuă pe Digi Sport 3, cu Wolfsberger – AS Roma, de la ora 20:00, urmat de Arsenal – Standard Liege, de la ora 22:00.

Românii Keșeru, Moți și Grigore sunt în prim-plan și pe Digi Sport 4, în meciul Ferencvaros – Ludogorets, de la ora 20:00, urmat de Sevilla – APOEL, de la 22:00.

Europa League, etapa a doua:

Grupa L
Astana – Partizan, ora 17:50 – Digi Sport 2
AZ Alkmaar – Manchester United, ora 20:00 – Digi Sport 2

Grupa J
Wolfsberger – AS Roma, ora 20:00 – Digi Sport 3
Basaksehir – Monchenglabdbach, ora 19:55 – digisport.ro

Grupa K
Beșiktaș – Wolves, ora 19:55 – digisport.ro
Braga – Slovan Bratislava, ora 19:55 – digisport.ro

Grupa H
Ferencvaros – Ludogorets, ora 19:55 – Digi Sport 4
CSKA Sofia – Espanyol, ora 19:55 – digisport.ro

Grupa G
Feyenoord – FC Porto, ora 19:55 – digisport.ro
Young Boys – Rangers, ora 19:55 – digisport.ro

Grupa I
Oleksandriya – Gent, ora 19:55 – digisport.ro
St. Etienne – Wolfsburg, ora 19:55 – digisport.ro

Grupa F
Arsenal – Standard Liege, ora 22:00 – Digi Sport 3
Guimaraes – Frankfurt, ora 22:00 – digisport.ro

Grupa E
Celtic – CFR Cluj, ora 22:00 – Digi Sport 1
Lazio – Rennes, ora 22:00 – Digi Sport 2

Grupa A
Dudelange – Qarabag, ora 22:00 – digisport.ro
Sevilla – APOEL, ora 22:00 – Digi Sport 4

Grupa C
Krasnodar – Getafe, ora 22:00 – digisport.ro
Trabzonspor – Basel, ora 22:00 – digisport.ro

Grupa B
Lugano – Dinamo Kiev, ora 22:00 – digisport.ro
Malmo – FC Copenhaga, ora 22:00 – digisport.ro

Grupa D
Rosenborg – PSV, ora 22:00 – digisport.ro
Sporting – LASK Linz, ora 22:00 – digisport.ro.

(digisport.ro)

 

Facebook Comments