CFR Cluj pierde cu Astana, la debutul în Liga Campionilor

CFR Cluj a pierdut cu 1-0, astăzi, prima manşă a meciului cu Astana, din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor. Unicul gol al meciului disputat pe gazonul sintetic din Kazahstan a fost marcat de Postnikov, în minutul 68, în urma unui corner şi a unei grave nesincronizări în defensiva clujeană.

Campioana României a făcut un joc modest, cu toate că şi-a creat două ocazii uriaşe, ratate de Culio şi Omrani, câte una în fiecare repriză. Lui Dan Petrescu i-au lipsit doi jucători cheie, Djokovic, accidentat şi Ţucudean, plecat în Austria pentru un nou control în urma problemelor la inimă.

CFR  a început partida în formula: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu (90 Luis Aurelio), Hoban (75 Rondon), Culio – Deac, Omrani, Păun (65 Mailat). Partida retur va avea loc miercuri, 17 iulie, de la ora 21.