CFR Cluj a remizat acasă cu danezii de la Randers, în Conference League

CFR Cluj a remizat acasă cu echipa daneză Randers FC, scor 1-1, în meciul disputat joi seara pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în Grupa D a competiţiei fotbalistice Europa Conference League. Randers a condus după golul lui Alhaji Kamara din minutul 40. Claudiu Petrila a egalat în minutul 68. Campioana României a fost departe de evoluţiile remarcabile din cupele europene din sezoanele trecute, când a întâlnit nume prestigioase ca Sevilla FC, Lazio Roma sau Celtic Glasgow, însă a salvat parţial impresia după un joc mai bun în ultimele aproximativ 30 de minute.

În primul meci din faza grupelor, campioana României a fost învinsă în deplasare de echipa cehă Jablonec (0-1), iar Randers a remizat acasă cu formaţia olandeză AZ Alkmaar (2-2). Joi, Alkmaar a dispus pe teren propriu de Jablonec cu 1-0. CFR va juca următorul meci din grupă împotriva lui Alkmaar, la Cluj, pe 21 octombrie. (agerpres)