Câştigătoare surpriză, la Cupa Stelelor la minifotbal

Nouă echipe s-au aliniat la startul primei ediții a Cupei Stelelor la minifotbal, competiţie organizată la baza Desavoia de Cristian Lăzău și Cristian Barna, în parteneriat cu Flavius Măduţa. San Paolo, Old School, Luciano (Grupa A), Șimand, Salt&Pepper, Straierii (Grupa B) şi Gurahonț, Stelele și Costa Rica (Grupa C), s-au duelat pentru trofeul pus în joc.

Echipele Old School şi Stelele Aradului, formate din fotbalişti arădeni cunoscuţi, au părăsit competiția încă din prima fază. În semifinale au avansat Costa Rica şi Stranierii, scor 7-4, respectiv Șimand şi San Paolo 5-3. Stranierii a învins San Paolo 6-2, în finala mică, iar Costa Rica s-a impus în finala mare în faţa Şimandului, cu 5-4. În ultimul act, şi-au trecut numele pe lista marcatorilor: Arsene 3 şi Bozian 2, respectiv, Puie 2, Haloș și Clej.

Adi Puie, de la Şimand, a fost desemnat cel mai bun jucător, Andrei Dagău, tot de la finalistă, a fost cel mai bun portar, în vreme ce titlul de golgheter și l-au împărțit Andrei Haloș (Șimand) și Mirel Arsene (Costa Rica).