Campioana Olimpia Cluj a câștigat restanţa de la Arad, cu Piroş Security

Campioana Olimpia Cluj a câștigat cu 3-0 meciul restant din prima etapă a Ligii 1 de fotbal feminin, disputat astăzi la Arad în compania celor de la AC Piroș Security. După 0-0 la pauză, clujencele au făcut diferența în partea a doua, profitând de plusul de valoare. Conștient de superioritatea adversarei, Dan Cuedan a aliniat o echipă defensivă, strategie care i-a ieșit în prima repriză. Doar că în mitanul secund, Olimpia a forțat mai mult și s-a dovedit mai eficientă în atac. Iancu, Bortan și Marcu au marcat pentru clujence, care bifează a opta victorie stagională și urcă pe primul loc în clasament, peste Vasas Femina.

Clujencele trec pe primul loc, Aradul rămâne pe 6

Trupa lui Cuedan rămâne pe poziția a șasea , meciul de duminică, cu formația din Târgoviște fiind mult mai important în lupta pentru play-off. Piroș Security a început meciul de astăzi cu: Maha – Cauni, Șuveț, A. Ion, Tomescu – Olariu (74 Voinea) – Bălaș (85 Vanu), Bozian, Kugler, Prunar– Sally Mansour. (foto: Ciprian Petcuț)