BOX CLUB PECICA S-A REMARCAT LA „CUPA BIHORULUI”

Pugiliştii pregătiţi de Adolf Ivanovici au urcat pe podium la o nouă ediţie a turneului internaţional de box de la Oradea intitulat “Cupa Bihorului”. În prezenţa unor cluburi din România şi Ungaria, boxerii din Pecica s-au făcut remarcaţi în ring, la categoriile la care au participat. Astfel, din cei 5 pugilişti prezenţi la start, 4 şi-au câştigat categoria. La cadeţi, categoria 40 de kilograme, Ionuţ Nichifor a ocupat locul 2, Andrei Leonache a terminat pe primul loc la juniori, 60 de kilograme, aceeaşi performanţă obţinând-o Raul Bostan, la tineret, 56 de kilograme, Dănuţ Stanciu la cadeţi, 46 de kilograme şi Marius Nichifor la seniori, 60 de kilograme.

Nichifor şi Caşlarov vor boxa la Naţionalele seniorilor

Până în luna august, când avem Campionatul Naţional de seniori, nu mai avem competiţii pe plan intern. Urmează o perioadă de pregătire, iar de luna viitoare va reveni la antrenamente Ştefan Caşlarov, în care ne punem speranţe la Naţionale. Alături de el, va mai concura la seniori şi Marius Nichifor. În toamnă urmează cadeţii, unde ţintim alte clasări pe podium. Pe această cale, doresc să mulţumesc domnului primar din Pecica, Petru Antal, pentru implicare şi ajutor”, ne-a declarat preşedintele-antrenor al Box Club Pecica, Adolf Ivanovici.