Barcelona și Bayern se alătură sfertfinalistelor din Liga Campionilor

Barcelona nu a avut nicio emoție în returul cu Chelsea și s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, după 3-0 pe teren propriu cu englezii. Messi a ajuns la golul 100 în UCL după dubla de miercuri, în timp ce Dembele a înscris primul său gol în tricoul Barcelonei.

În Turcia, Bayern a bătut-o iar pe Beșiktaș (3-1), nemții folosind cea mai bună echipă după victoria categorică din tur, 5-0.

Se anunță spectacol total în sferturile Ligii Campionilor (meciurile sunt pe Look TV în rețeaua RCS-RDS), singura surpriză fiind Sevilla, care a scos-o pe Manchester United. Din sferturi, nu mai există restricții de țară, așa că putem asista la dueluri precum Barcelona – Real sau Juventus – Roma.

Barcelona, Bayern, Juventus, Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Roma și Sevilla sunt cele 8 echipe calificate în sferturile UCL.

Tragerea la sorți va avea loc vineri, la prânz. (digisport.ro)