Barcelona și Atletico Madrid, învingătoare în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor

FC Barcelona a învins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 3-2, miercuri seara, în deplasare, într-o partidă din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Golurile catalanilor au fost înscrise de brazilianul Raphinha (37, 62) şi de danezul Andreas Christensen (77), în timp ce pentru campioana Franţei au punctat Ousmane Dembele (48) şi Vitinha (51). Manşa secundă va avea loc pe 16 aprilie, la Barcelona.

Atletico Madrid a învins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, în prima manşă a sferturilor de finală. Rodrigo De Paul (4) şi Samuel Lino (32) au semnat golurile madrilenilor, la care portarul român Horaţiu Moldovan a luat loc pe banca de rezerve, în timp ce pentru oaspeţi a punctat ivorianul Sebastien Haller (81). Returul va avea loc în data de 16 aprilie, la Dortmund. (agerpres)