Balint este mulțumit doar pe jumătate cu egalul de la Cluj: „Mi-aș fi dorit mult să câștigăm”

UTA a remizat pe Cluj Arena”, scor 0-0 cu Universitatea, iar Laszlo Balint a părut mulțumit doar pe jumătate cu remiza. Pe de altă parte, punctul obținut nu ajută echipa arădeană să părăsească locul direct retrogradabil, 15, din Superliga: „Cel puțin în prima repriză am avut ocaziile mai multe și mai clare. În repriza a doua, s-a văzut și plusul de prospețime al celor de la U Cluj, care au avut cu o zi de odihnă mai mult. E un rezultat echitabil, chiar dacă ne-am dorit victoria. Le-am spus băieților că sunt mulțumit de atitudinea lor, dar mi-aș fi dorit mult să câștigăm acest meci. Această poziție din clasament și faptul că n-am câștigat de ceva vreme este deranjantă. Căutăm soluții, nu este ușor. Am avut discuții cu jucători buni, doi dintre ei chiar ne-au refuzat. Jucătorii buni au mai multe opțiuni și trebuie să avem și criteriul financiar de partea noastră, dar și contextul. Această luptă de la retrogradare nu ne ajută să atragem jucători de calitate în momentul ăsta. Avem nevoie de întăriri, dar prioritatea este ultimul meci din acest an. Ne dorim enorm să câștigăm cu Rapid. Vorbim despre un meci foarte important pentru noi și ne dorim enorm să câștigăm, să avem și noi niște Sărbători cât se poate de liniștite și, bineînțeles, să ne bucurăm și suporterii. Pe această cale, chiar vreau să le mulțumesc fanilor care au făcut deplasarea, destul de numeroși pentru o deplasare. Le mulțumim pentru sprijinul pe care ni-l arată în fiecare meci și vreau să-i asigur că ne vom da și ultimul strop de energie, în primul rând pentru ei, pentru că sunt niște oameni care își arată atașamentul față de acest club și automat vrem să jucăm și pentru ei, a spus Balint. UTA încheie anul pe teren propriu cu Rapid, duminică, 18 decembrie, la ora 20:30. (foto: UTA Arad, facebook)