Aventura Felnacului în Cupa României, ca şi încheiată: absenţele au cântărit decisiv la Lugoj

Cel mai probabil, aventura celor de la Victoria Felnac în Cupa României la fotbal se încheie. CSM Lugoj s-a impus acasă în faţa trupei lui Lucian Ciba cu 5-3 și nu ar trebui să aibă emoţii cu Recolta Dănceu, pe care felnăcanii au învins-o cu 6-2 în prima confruntare a regiunii 4, zona 2. Aşadar, miercuri, în județul Mehedinți, timişenii au şansa să câştige încă o dată şi să joace finala cu câștigătoarea Cupei din Hunedoara sau Gorj. Revenind la disputa de la Lugoj, “VI-FE” s-a confruntat cu serioase probleme de efectiv, absenţele lui Ghergar și Puie, în atac, dar și a lui Sârbu și Măgulean, de la mijloc, dovedindu-se decisive. Totuşi, după nici jumătate de oră, Victoria avea 2-0, Denis Negrea, în minutul 5 şi Dancă marcând pentru felnăcani.

Verdictul regiunii 4, zona 2, se dă miercuri, în Mehedinţi

Finalul primei părți le-a aparținut însă gazdelor, care au egalat la 2, prin Aziz şi Talpă, cu un minut înainte de pauză. Tot gazdele au înscris și în debutul actului secund, prin Dobra, în minutul 58, pentru ca Dancă să egaleze la 3 în minutul 78. CSM a fost însă mai proaspătă, având o bancă mai lungă şi bună, iar reuşitele lui Aziz (82) și Călin (83) au consifinţit victoria Lugojului. Felnacul a jucat în formula: Rusu – Moldovan, Țugulescu, Istin, Morariu – Dancă, Tomuț, Buz (70 Bonchiș), Drîglă – D.Negrea (60 Dumitrean), Pasăre.