SE DECIDE PRIMA FINALISTA A LIGII CAMPIONILOR. ECHIPE PROBABILE IN BAYERN – BARCELONA

Marți seară aflăm prima finalistă a acestui sezon de UEFA Champions League. Returul penultimului act, dintre Bayern Munchen și FC Barcelona, se joacă de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.  În manșa întâi, în urmă cu o săptămână, catalanii au câștigat la scor de neprezentare, cu 3 goluri în ultimul sfert de oră și grație unei evoluții geniale a lui Messi.

Marți, Bayern va încerca să răstoarne calculele. Are nevoie de 3-0 pentru a trimite meciul în prelungiri și de o victorie la 4 goluri pentru a întoarce soarta calificării.

ECHIPELE PROBABILE

Bayern: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat – Xabi Alonso – Müller, Lahm, Thiago Alcantara, Gotze; Lewandowski;
Antrenor: Josep Guardiola;

Barcelona: Ter Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar;
Antrenor: Luis Enrique.

Meciul Bayern Munchen – FC Barcelona, din returul semifinalelor UEFA Champions League, se joacă ÎN DIRECT la Digi Sport 1, marți, 12 mai, de la ora 21:45.

Sursă: digisport.ro