Arădeanul Vancsik este golgheterul lui CSM Oradea în Liga Campionilor la polo
CSM Oradea a fost învinsă fără drept de apel de echipa maghiară FTC Telekom Waterpolo, cu scorul de 18-7 (5-1, 5-1, 4-4, 4-1), miercuri seara, în Bazinul Olimpic ''Ioan Alexandrescu'', în Grupa B a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la polo pe apă masculin.
Arădeanul Levente Vancsik a fost golgheterul bihorenilor, cu trei goluri, urmat de Petar Velkic 2, iar Ivan Gusarov și Filip Gardasevic, câte un gol. În celălalt meci al grupei, Zodiac CN Atletic-Barceloneta a învins-o pe RN Savona cu 14-10, în deplasare.
Ferencvaros este lider, cu 9 puncte, urmată de Zodiac CNAB, 6 puncte, RN Savona, 3 puncte, CSM Oradea, 0 puncte. CSM Oradea va juca următorul meci pe 1 aprilie, în deplasare cu formația italiană RN Savona.
(agerpres, foto: CSM Oradea Polo - Oficial)