Arădeanul Man, la al doilea gol în Serie A! Parma este, însă, ca şi retrogradată

Cagliari a învins-o dramatic aseară pe Parma cu scorul de 4-3, pe teren propriu, într-un derby al candidatelor la retrogradare din Serie A, în care internaţionalii români Răzvan Marin şi Dennis Man au marcat. Parma a condus cu 2-0 şi 3-1, dar Cagliari a revenit şi a înscris de două ori în minutele adiţionale, obţinând o victorie nesperată şi foarte importantă în lupta pentru menţinerea în prima ligă. Parma a devenit celebră în acest sezon pentru meciurile în care conduce şi la diferenţă de goluri şi pe care nu reuşeşte să le câştige. Dennis Man a marcat al treilea gol al Parmei (59), cu un şut din afara careului. A fost al doilea gol al arădeanului în Serie A, în 12 partide. Răzvan Marin a readus-o pe Cagliari în meci, cu un şut de la 17 metri, în minutul 66, semnând reuşita de 2-3.

Meci şi final nebun! Marin a marcat şi el pentru Cagliari

Şi Marin este la al doilea gol în acest sezon, în 31 de partide. Marin a jucat tot meciul la Cagliari, Man a fost titular la Parma şi a evoluat 72 de minute, iar Mihăilă a intrat în minutul 46. În clasamentul din Italia, cu şapte etape înainte de finalul campionatului, Parma rămâne pe 19, cu 20 de puncte şi este ca şi retrogradată în Serie B, în vreme ce sarzii de la Cagliari rămân să mai spere la salvare, aflându-se acum pe locul 18, ultimul sub linie, cu 25 de puncte.