Arădeanul Dennis Man a marcat din nou, dar Parma pierde două puncte mari

Internaţionalul român Dennis Man a marcat un gol pentru Parma, care a terminat la egalitate cu Benevento, 2-2, luni, în deplasare, într-un meci din etapa a 35-a a ligii secunde italiene de fotbal. Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile reuşite de polonezul Adrian Benedyczak (7) şi Man (42); dar Benevento a egalat după pauză, după golurile înscrise de Camillo Ciano (48) şi Gennaro Acampora (86). Parma a jucat în zece oameni din min. 83, când belgianul Elias Cobbaut a fost eliminat.

Arădeanul Man, care are 6 goluri marcate în 25 de partide, a fost înlocuit cu un alt român, Valentin Mihăilă, în minutul 58. La Benevento, ultima clasată, fundaşul român Alin Toşca a fost integralist. Deși a pierdut două puncte mari, Parma ocupă locul 5 în clasament, cu 52 de puncte și păstrează șanse pentru promovarea în prima ligă.