Alin Tincu a cucerit bronzul național în lupta la sol, la categoria sub 14 ani

Alin Tincu a obținut, sâmbătă, pentru CSM Arad medalia națională de bronz la categoria de vârstă sub 14 ani, la categoria de greutate 66 kilograme, în întrecerea de judo luptă la sol (Ne Waza). A fost o competiție de un nivel ridicat, cu mulți concurenți și cu câte două categorii de greutate reunite, astfel că judoka CSM-ului a concurat cu cei de la categoria superioară. Duminică, o parte din judoka legitimați la CSM Arad au participat la competiția internațională de judo Cupa Temerarul, la nivelele de vârstă U14, Alin Tincu clasându-se pe locul 3 și U18, unde Andrea Greculeac a obținut tot locul 3, la categoria +70 kilograme, iar Tudor Greculeac s-a clasat pe locul 7 la categoria -73 kilograme. Odată cu aceste întreceri s-au încheiat competițiile oficiale din acest an, bilanț cu care antrenorul secției de judo de la CSM Arad, Dorin Drimbe se declară mulțumit.