Alarmă la Parma, s-a accidentat Dennis Man! Cât va lipsi de pe teren internaționalul arădean

Dennis Man s-a accidentat în meciul jucat în deplasare de Parma cu Como, terminat 1-1, în etapa a 26-a din Serie B. Arădeanul a acuzat dureri la pauză și a fost schimbat după prima repriză de antrenorul Parmei, Fabio Pecchia. Ulterior, la scurt timp după încheierea partidei, Fabio Pecchia a vorbit despre accidentarea suferită de fotbalistul lansat în fotbalul mare de UTA. „Sper că nu este nimic serios. A încasat o lovitură în gambă. Sunt liniștit pentru că nu este vorba de o problemă musculară. Este doar o chestiune de timp pentru refacere”, a spus Fabio Pecchia.

Este incert etapa viitoare, în meciul cu Cosenza

Italienii de la Parma Live scriu că Dennis Man este incert pentru următoarea partidă a echipei sale, de pe teren propriu, cu Cosenza (etapa a 27-a din Serie B). Însă, ulterior, românul ar urma să revină pe gazon. Parma este lider detașat în Serie B, cu 55 de puncte acumulate după 26 de runde. În acest sezon, Man a avut evoluții excelente, reușind să marcheze 12 goluri și să ofere 6 pase decisive în 25 de partide. 5 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt.