ACCIDENT TERIBIL IN CAPITALA! NOUA MASINI AU FOST FACUTE PRAF

ACCIDENT TERIBIL IN CAPITALA! NOUA MASINI AU FOST FACUTE PRAF
Un şofer care circula cu viteză foarte mare, pe şoseaua Olteniţei din Capitală, a făcut praf alte opt maşini parcate regulamentar pe marginea drumului, după ce a pierdut controlul volanului.

Un bărbat a produs în această dimineaţă un accident de proporţii, în sectorul 4 al Capitalei, pe Șoseaua Olteniţei. Şoferul iresponsabil circula cu mare viteză, a pierdut controlul volanului şi a lovit opt maşini parcate regulamentar, potrivit Antena 3. Un bărbat care se afla cu el în maşină acuza dureri la picioare şi a fost dus la spital.

Şoferul a fost dus la spital pentru a i se recolta probe de sânge. Se pare că cel care se afla la volanul autoturismului era un tânăr aflat în stare de ebrietate. El le-a declarat poliţiştilor că nu el conducea în momentul impactului, ci o prietenă. Martorii însă îl contrazic.

În acest moment a fost deschisă o anchetă şi urmează să se stabilească vinovaţii.

Sursa: spynews.ro