A SUSTRAS UN AUTOTURISM NEINMATRICULAT SI L-A CONDUS FARA A DETINE PERMIS

A SUSTRAS UN AUTOTURISM NEINMATRICULAT SI L-A CONDUS FARA A DETINE PERMIS
Poliţiştii Secției nr. 2 Poliție au depistat un adolescent bănuit că ar fi sustras un autoturism, care era parcat pe o stradă în cartierul Micălaca.
În data de 10.07.2014, poliţiştii au fost sesizaţi de către S. O., din mun. Arad cu privire la faptul ca persoane necunoscute i-au sustras autoturismul, marca VW Golf 3, neînmatriculat, care era parcat pe o stradă din cartierul Micălaca.
In urma verificărilor efectuate,  în doar câteva ore de la sesizare, poliţiştii l-au depistat pe R. F: de 16 ani, bănuit că ar fi sustras autoturismul.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt de folosință, conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și conducerea unui autovehicul neînmatriculat.