A INCEPUT LIGA A 3-A. VEZI CE AU FACUT NATIONAL SEBIS SI CS INEU!

Naţional Sebiş a debutat cu victorie în noul sezon al Ligii a 3-a, seria a IV-a. Echipa pregătită de „Ştili” Abrudean s-a impus astăzi pe terenul nou promovatei CSO Filiaşi, scor 2-1. Bozian şi Ionuţ Radu au marcat în minutele 52 şi 60 pentru victoria Sebişului, gazdele consolându-se cu golul de onoare, marcat de Ştoiu cu trei minute înainte de final. Cealaltă reprezentantă a judeţului Arad, CS Ineu, a pierdut acasă, scor 0-1, în faţa celor de la Vulturii Lugoj. Unicul gol al meciului a fost reuşit de Magdaş, în minutul 57. UTA BD a stat în prima etapă.

Iată rezultatele înregistrate în runda inaugurală din seria a IV-a a eşalonului trei:

Vineri

Minerul Motru – FC Hunedoara 2-3

Fărcăşanu (31), Nicoloff (38) / Tecsi (5), F. Pop (90), Făgărăşanu (90+3)

Ştiinţa Turceni – Mama Mia Becicherecu Mic 1-4

N. Popescu (46 -pen.) / Steop (7, 17 -pen.), Telescu (60 -pen.), Zurbagiu (85)

Millenium Giarmata – Pandurii II Tg. Jiu 3-0

Mihuța (38, 82), Fara (71)

Etapa viitoare (5-6 septembrie): Becicherecu Mic – CS Ineu, ACS Craiova – UTA BD, Pandurii II – Mehedinţi, Vulturii Lugoj – ACSO Filiaşi, FC Hunedoara – Ştiinţa Turceni, Naţional Sebiş – Millenium Giarmata, Minerul Motru stă.