Un tânăr de 19 ani a fost reținut după ce a furat un autoturism și a fost prins la volan, deși nu are permis de conducere.
Potrivit informațiilor transmise de IPJ Arad, în data de 11 februarie, polițiștii Secției 1 Vlaicu au depistat un tânăr care conducea un autoturism pe strada Dimitrie Țichindeal. În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au stabilit că acesta nu deține permis de conducere, iar mașina pe care o conducea ar fi fost sustrasă.
Pe baza probatoriului administrat, tânărul a fost reținut pentru 24 de ore. Cercetările continuă sub supravegherea procurorului de caz, într-un dosar penal întocmit pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere și furt în scop de folosință.
A furat o mașină și a ieșit la plimbare prin Arad. Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști