În cursul zilei de ieri, poliţiştii Serviciului Rutier au depistat în trafic un bărbat, care a condus un autoturism neînmatriculat.
Poliţiştii au depistat în trafic, pe DJ 791, pe raza localităţii Zimandu-Nou, un bărbat, de 41 de ani, în timp ce conducea un autoturism, având numerele de înmatriculare provizorii cu valabilitatea expirată din data de 29 mai a.c.
Pe numele conducătorului auto a fost întocmit un dosar de cercetare penală, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autoturism neînmatriculat
A FOST PRINS FARA NUMERE DE INMATRICULARE