test

Zilele în care arădenii pot depune cererile pentru ajutorul la încălzire, în funcție de adresa de domiciliu

Zilele în care arădenii pot depune cererile pentru ajutorul la încălzire, în funcție de adresa de domiciliu

Mai poate CET Hidrocarburi să asigure căldură Aradului?
Cum va fi vremea de Ziua Copilului
Cum poți ține cuperoza sub control

Referitor la acordarea ajutoarelor băneşti pentru încălzirea locuinţelor pe perioada sezonului rece noiembrie 2018 – martie 2019, conform O.U.G. nr. 70/2011, cu modificările şi completările ulterioare, Primăria Arad face  cunoscute următoarele:

 Centrul nr. 1

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad, P- ţa Plevnei nr. 1. Telefon: 0257/282777.

Cartiere arondate: Centru (B-dul Revoluţiei, de la P-ţa Romană până la Gară şi străzile adiacente), Aradul Nou, Sânicolaul Mic, Subcetate, Mureşel, Grădişte, Cartierul Funcţionarilor.                                                                 

          Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 15.10.2018.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei, nr. 250.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 800 – 1700 și vineri între orele 800 – 1400 , după cum urmează:

 

 

DATA DEPUNERII

ORAR

STRĂZI
15.10.2018

800 – 1700

Academia Teologică, Aleea Azuga, Aleea Răsăritului, Achile, Aleea Romanţei, Ardealului, Armoniei, Aviator Georgescu, Arinului, Alexandrescu Grigore, Alexandru Ioan, Alecsandri Vasile, Arcaşilor, Avrig, Andrenyi Karoly, Agârbiceanu Ion, Aron Cotruş, Aleea Făget
16.10.2018

800 – 1700

Banu Mărăcine, Bela Bartok, Bariţiu Gheorghe, Bihorului, Blajului, Blanduziei, Bobocilor, Bradului, Brînduşei, Brătianu I.C., Blaga Lucian, Bălcescu Nicolae, Băncilă Octav, Balint Simion, Basarab I, Berzei, Banatului, Bănescu Florin, Botiş Teodor
17.10.2018

800 – 1700

Bagdazar, Babeş Vicenţiu, Barabaş Bela, Bobâlna, Bolintineanu Dimitrie, Boemiei, Bicaz, Borlea, Buciumului, Bogrea Vasile, Calea Timişorii, Cîmpul Florilor, Căpşunilor, Caransebeş, Castanilor, Castor, Catedralei.
18.10.2018

800 – 1700

Ceahlău, Ceaikovski, Cedrului, Chendi Ilarie, Cezar, Cibinului, Clopotului, Cetăţii, Cehov, Coasei, Caragiale I.L., Câmpia Turzii, Cobzei, Cărpinişan Romulus, Ceontea Teodor
19.10.2018

800 – 1400

Coloniştilor, Colţişor, Cometei, Comunarzilor, Constituţiei, Coşbuc George, Corabiei, Cozia, Crângului, Crasna, Crişan, Cloşca, Cunţan Maria, Calea Victoriei
22.10.2018

800 – 1700

Miron Costin, Corneliu Coposu, Cristal, Dacilor, B-dul Decebal, Desseanu, Deltei, Diaconul Coresi, Diamant, Cantemir Dimitrie, Diogene, Dragomir Nelu Aristide, Dragu Stan, Drăgoi Sabin, 1 Decembrie,
23.10.2018

800  – 1700

Deleanu Budai Ioan, Duiliu Zamfirescu, Dogarilor, Doinei, Doinaş Augustin Ştefan, Densuşianu Nicolae, Egalităţii, Endre Ady, Episcopiei, Eminescu Mihai, Eftimiu Victor, Flacăra.
24.10.2018

800  – 1700

Gheorghe Popa de Teiuş, Fătu C.I., Florilor, Frumoasă, Feleacului, Economului, Eroul Necunoscut, Ficusului, Frunzei, Furnicii, Gelu, General Dragalina
25.10.2018

800– 1700

Gogol Nicolae, Gojdu Emanoil, Gladiolelor, Grădina Poştei, General Vasile Milea, Gurban Constantin, Guttenbrunn A.M.,  Georgescu Ion, Ghibu Onisifor, Goldiş Vasile, Gyula Salacaz.
26.10.2018

800 – 1400

Gustav Augustini, Gergely Csiki, Ghiba Birta Elena, Gladiator, Gorunului, Gavra Alexandru, Grâului, Grigorescu Nicolae, Grozescu Iulian, Gutuilor
29.10.2018

800 – 1700

Haica Sava, Horia, Haiducilor, Hector, Hodoş Constanţa, Hunedoarei, Heim Domokoş, Hortensia, Horga Nicolae, Iancu Jianu, Ivireanul Antim, Infanteriei,  Ipătescu Ana, Iosif Ştefan Octavian, Iasomiei
30.10.2018

800 – 1700

Kuncz Aladar, Luca Laurenţiu, Ludwig Roth Ştefan, Labirint, Lazăr Gheorghe, Lengyel Iosif, Loga Diaconovici C., Lucreţia, Lacu Alexandru, Lazăr Augustin, Lugojului, Lenau Nicolaus, Lucernei, Luminii, Măcieşului, Macului, Magheran, Marte, Splaiul Mureşului.
31.11.2018

800 – 1700

Maniu Iuliu, Mărăşeşti, Marşieu Iustin, Mărţişor, Memorandului, Merişor, Meţianu, Micşunelelor, Mierlei, 9 Mai, Mureşan Iacob, Mătăsari, Meseriei, Mihăilescu Rene Ştefan, Moţilor, Movilei, Mureşan Ioan Gheorghe, Mureşanu Andrei
01.11.2018

800 – 1700

Minea Ilie, Monţia Emil, Milcov, Miraj, Molidului, Moraviei, Moşilor, Mucius Scaevola, Muncii, Moga Voievod, Moricz Z. Moşoiu Traian, Militarilor, Minulescu, Mărcuş Mihai, Mariş Teodor, Minişan Cornel
02.11.2018

800 – 1400

Nalbei, Negruzzi C., Neculce, Nucului, Nufăr, Necula Vasile, Octavian Goga, Ovidiu, Odobescu, Ogorului, Miorenescu Caius, Moldovan Ioan
05.11.2018

800 – 1700

Olimpiadei, Oradea, Ostaşului, Orient, Orion, Orşova, Pandurilor, Panselei, Paris, Păcăteanu Teodor, Păcii, Panait Cerna, Partizanilor, Petalelor, Pompei, Popa Eugen
06.11.2018

800 – 1700

Părului, Pavelescu Cincinat, Paşcani, Paul Chinezul, Pincio I.P., Petreanu Coriolan, Pelicanului, Pescăruş, Petru Pipoş, Petru Rareş, Petuniei, Pinului, Popa Şapcă, Porumbiţei, Porumbului, Posada, Preparandiei, Prislop.
07.11.2018

800 – 1700

Privighetoarei, Prunului, Păpădiei, Patria, Pescarilor, Piersicilor, Plugarilor, Postavului, P-ţa Avram Iancu, P-ţa Bibici Margareta, P-ţa Eroilor, P-ţa Caius Iacob, Pârvan Vasile.
08.11.2018

800 – 1700

 

P-ţa Plevnei, P-ţa Luther, P-ţa 13 Martiri, P-ţa Mihai Viteazul, P-ţa Arenei, P-ţa Pompierilor, P-ţa Drapelului, P-ţa Sârbească, P-ţa Olimp, P-ţa George Enescu, P-ţa Gara Aradul Nou, P-ţa Mică, P-ţa Mozart, P-ţa Gării, P-ţa Spitalului, Radu de la Afumaţi, Rândunicii, Războieni, Răzvan.
09.11.2018

800 – 1400

Russo Alecu, Romanilor, Râşnov, Redutei, Robăneşti, Românului, Romei, Rozelor, Romaniţei, Robu Ioan, Rahovei, B-dul Revoluţiei, Salcâmului, Salontei, Sinagogei, Şirianu I.R., Szantai Ludovic.
12.11.2018

800 – 1700

Sibii Dorel, Sebeşului, Slavici Ioan, Suciu Ioan, Sinaia, Spartacus, Spicului, Smeurei, Şoimului, Sălcuţa, Sava Ioan, Santinelei, Satelit, Scurtă, Sever Secula
13.11.2018

800 – 1700

Spătarul Borcea, Splaiul Toth Sandor, Şt. Cicio Pop, Ştefan cel Mare, Steagului, Salciei, Ştefu Nicolae, Sion Gheorge, Şelari, Semenicului, Şerban Gheorghe, Şincai Gheorghe, Someşului, Stănescu Mircea, Sulina,
14.11.2018

800 – 1700

Splaiul G. Praporgescu, Tarafului, Timotei Cipariu, Tismana, Titan, Tribunul Buteanu, Tekelia Sava, Toporaş, Târgovişte, Troiei
15.11.2018

800 – 1700

Trenului, Teodoroiu Ecaterina, Tocilescu Grigore, Transilvaniei, Tribunul Axente, Tribunul Dobra, Tulnic, Udrea, Unirii, Tabacovici Milan, Turturicii, Trompetei, Vlad Alexandru.
16.11.2018

800 – 1400

Vezuviu, Voltaire, Vidra, Vidu Ioan, Vişinului, Vântului, Vuia Traian, Vărădiei, Viitorului, Vladimirescu Tudor, Weitzer, Xenopol, Zărandului, Zimandului Cale, Zimbrului, Zoltan Farmati, Zdrenjanin, Zarie Ştefan.

 

 

 

 

 

Facebook Comments

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0