UTA va fi la TV, în prima etapă! Eşec în amicalul cu Szeged

UTA a pierdut, astăzi, amicalul din Ungaria disputat împotriva echipei de Liga a III-a, Szeged 2011. Gazdele şi-au luat revanşa după înfrângerea la limită de la Arad, când au pierdut cu 1-0 şi s-au impus cu 2-1.

Echipa lui Ionuţ Popa a început în formula: Bodea – R.Iuga, Manea, Benga, Copaci – Oprea, Enescu – Cubleșan, Matei, Petra – S.Pavel.

Maghiarii au condus cu 2-0 la pauză (n.n. s-a jucat 40 de minute), prin două goluri reuşite în minutele 14 şi 32.

La UTA au intrat, în partea a doua, Janos, Orlic, Stahl, David Popa, Vădrariu, Suslak, R.Iuga, Dan și Pop.

Roş-albii au înscris golul de onoare cu un sfert de oră înainte de final, atunci când Vădrariu a prins un şut plasat din 14 metri.

Altfel, Federația Română de Fotbal i-a informat pe utiști că vor juca duminică, 5 august, ora 13, în cadrul primei runde din Liga 2, pe terenul celor de la Daco-Getica București (fostă Juventus).

Partida va fi transmisă pe unul dintre televiziunile ce au câștigat licitația pentru drepturile TV a Ligii a 2-a, respectiv Look TV, Digisport şi Telekom Sport.