UTA joacă în nocturnă, la Mioveni. Un nou duel Popa-Roşu

Runda a 25-a din Liga a II-a la fotbal s-a încheiat aseară, la Mioveni, acolo unde Laurențiu Roșu nu a reușit să câștige nici din cea de-a doua încercare pe banca argeșenilor. ASU Poli a smuls remiza, scor 1-1, Plămadă egalând în minutul 81, după ce Năstăsie a deschis scorul din penalty, în prima repriză.

Pentru CS Mioveni urmează o deplasare în week-end, la Miroslava, iar la mijlocul săptămânii viitoare o găzduiește pe UTA. Meciul e programat miercuri, 28 martie, la ora 19:30 și va fi transmis în direct pe Digi Sport 1. Laurenţiu Roșu și-a început cariera de antrenor principal în octombrie 2016, la UTA, cu care a fost aproape de promovare.

Interesant e că Ionuţ Popa şi Laurenţiu Roşu se vor înfrunta din nou, după barajul ACS Poli – UTA, pe când actualul director tehnic al arădenilor era antrenor pe Bega.

Până acum, la cârma argeşenilor, Roşu a pierdut pe terenul Pandurilor, scor 1-2 și a obținut o victorie la „masa verde”, cu Olimpia Satu Mare. Până la meciul de la Mioveni, UTA are meci greu acasă, duminică, ora 12, cu CS Afumaţi, confruntare televizată pe TelekomSport.