UTA E CIUCA BATAILOR: PUSTII LUI GAICA AU PIERDUT LA SCOR DE NEPREZENTARE CU MIOVENIUL

Într-un anonimat aproape total, cu doar 100 de spectatori în tribune, UTA a mai bifat o înfrângere la scor în play-out-ul Ligii a 2-a. Juniorii republicani pregătiţi de Sandu Gaica au fost din nou trimişi pe teren, aceştia rezistând totuşi onorabil în prima parte, când unicul gol a fost reuşit de CS Mioveni din penalty, transformat de Popa în minutul 38. Argeşenii şi-au fructificat dominarea după pauză, prin reuşitele lui Ayza (53) şi Biceanu (68), pentru o victorie la scor de neprezentare, 3-0. Puştii arădeni şi-au creat şi ei câteva ocazii, mai ales în prima repriză, dar Trabalka şi Farcaş au greşit de puţin ţinta. Cam aşa s-a scris istoria unui nou meci trist pentru UTA, iar sfârşitul pare tot mai aproape în Calea Aurel Vlaicu. Bătrâna Doamnă, în variantă juvenilă, a evoluat astăzi, în următoarea formulă: Stanciu – Boşca, Fl. Ardelean, Gornic, Oltean (75 L. Ardelean) – Simion (65 Denuţ), Popescu, Lazea, Dan – Farcaş (80 Macovei), Trabalka. UTA rămâne pe locul 4 în play-out, retrogradabil, cu 15 puncte, iar etapa viitoare joacă tot pe teren propriu, cu FC Bihor.