UTA BD SI INEUL PIERD TEREN IN LIGA A III-A. VEZI REZULTATELE ETAPEI SI CLASAMENTUL

Etapă nefastă pentru două din reprezentantele judeţului nostru în eşalonul trei. Deşi a plecat cu gânduri mari spre Giarmata, dorind să răzbune pasul greşit făcut etapa trecută pe teren propriu, UTA BD a fost învinsă cu 1-0 de timişeni, la capătul unui joc modest prestat de arădeni. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 7, de Artimon. Trupa lui Roli Nagy a făcut eforturi pentru a egala, dar nu a reuşit mare lucru în atac, pierzând astfel primul meci din acestz sezon. Înfrângere care îndepărtează puţin UTA BD de primele clasate, dar e timp destul pentru revenire.

Prima înfrângere pentru arădeni

Un eşec mult mai sever a suferit Ineul în faţa echipei secunde a Pandurilor, oltenii impunându-se cu un categoric 4-0. Scor stabilit încă din prima repriză, după hatrick-ul lui Cocină şi golul marcat de Mărgărit. Tânăra formaţie pregătită de Cristian Sculici nu reuşeşte să pună probleme în deplasări şi se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului, de unde cu greu va ieşi. Mai jos vă prezentăm rezultatele etapei a 6-a din seria a IV-a şi clasamentul la zi:

9 CS Minerul Motru  5  1  2  2  8-9  5
10 Minerul Mehedinţi  6  1  2  3  3-4  5
11 CS Ineu  5  1  0  4  2-15  3
12 ACS Viitorul Municipal Craiova  6  0  2  4  3-9  2
13 Ştiinţa Turceni  5  0  2  3  2-8  2

Etapa viitoare (11 octombrie): FC Hunedoara – ACSV Craiova, Becicherecu Mic – Pandurii II, CS Ineu – Naţional Sebiş, Ştiinţa Turceni – ACSO Filiaşi, Minerul Motru – Millenium Giarmata, UTA BD – Minerul Mehedinţi, Vulturii Lugoj stă.