UTA BD, PRIMA VICTORIE CU ROȘU PE BANCĂ. PÂNCOTA A PIERDUT CU 14-0

by Florian Popa

UTA Bătrâna Doamnă a reușit prima victorie de la numirea noului antrenor, Laurențiu Roșu, impunându-se cu 2-0 în fața Dunării Călărași. Din păcate, meciul a avut de suferit din cauza gazonului mizerabil, practic jucătorii fiind nevoiți să „înoate“ timp de 90 de minute în mocirla de pe „Motorul“. Prima repriză a partidei a fost una ștearsă, fiind consemnate doar două cartonașe roșii, unul de fiecare parte, Preoteasa fiind eliminat în minutul 37, iar Tănase cu un minut înainte de pauză. În repriza secundă, UTA a reușit să marcheze de două ori, prin Curtuiuș, minutul 54, și Ciprian Petre, în prelungirile partidei.

Cealaltă reprezentată a Aradului în Liga a II-a, Șoimii Pâncota, s-a făcut încă o dată de râs, de data aceasta la Suceava, unde a pierdut cu 14-0. În urma acestei partide, Șoimii Pâncota deține un record greu de doborât, având după 13 etape un golaveraj de 1-90.