UTA BD A INVINS PANDURII, HUNEDOARA ADANCESTE CRIZA DE LA INEU

UTA BD a bifat astăzi a doua victorie din tot atâtea meciuri în seria a IV-a a ligii terţe de fotbal. Echipa pregătită de Roland Nagy s-a impus cu 2-1 (2-0) în faţa celor de la Pandurii II Târgu Jiu, victorie tranşată în primul mitan. Ousmane a realizat „dubla” în minutele 20 şi 37, în vreme ce oltenii s-au mulţumit cu golul de onoare, marcat de Mărgărit cu zece minute înainte de final. Victorie preţioasă pentru arădeni, care fac şase puncte şi apar în plutonul fruntaş al seriei. În schimb, CS Ineu se scufundă tot mai mult după a treia înfrângere, 1-2 astăzi cu FC Hunedoara.

Vremuri grele în tabăra zărăndană

Zărăndanii lui Cristi Sculici au fost aproape să spargă gheaţa, deschizând scorul în minutul 53, prin Kocsis, care a marcat primul gol stagional al Ineului. Hunedoara şi-a amintit însă că trage la promovare şi a întors repede rezultatul, prin reuşitele semnate de Geaca, minutul 59 şi Trăşcan, minutul 68. Eşec dureros pentru ineuani, care rămân ultimii în clasament după trei etape. Se anunţă vremuri grele în tabăra „alb-albastră”, iar deciziile se pot lua la rece având în vedere că echipa are etapă liberă în week-endul următor. Mai jos vă prezentăm rezultatele etapei a treia şi clasamentul la zi al seriei:

Liga a III-a, seria 4, etapa a treia:

Mama Mia Becicherecu Mic – Vulturii Lugoj 2-0

Silaghi (43, 63)

Minerul Motru – Viitorul Municipal Craiova 3-1

Nicoloff (10), Andriţoiu (40), Fărcăşanu (78) / Rioşanu (27)

5. Vulturii Lugoj             3        2        0        1        3-3    6

6. Minerul Mehedinţi     3        1        1        1        3-2    4

13. CS Ineu                    3        0        0        3        1-11  0

Etapa viitoare (19-20 septembrie): Viitorul Craiova – Ştiinţa Turceni, Pandurii II Târgu Jiu – Minerul Motru, Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata, FC Hunedoara – Becicherecu Mic, Naţional Sebiş – UTA BD, ACSO Filiaşi – Minerul Mehedinţi, CS Ineu stă.