UTA BATRANA DOAMNA A FACUT SCOR CU OLIMPIA. REZULTATE SI CLASAMENT IN „B2”

UTA Bătrâna Doamnă şi-a luat adio de la suporteri pe acest an cu o frumoasă victorie, 4-1 cu Olimpia Satu Mare. După o primă repriză în care a atacat, dar fără să concretizeze pe tabelă, echipa arădeană a făcut diferenţa în partea a doua. Scorul a fost deschis în minutul 53 de Strătilă, care a transformat un penalty scos tot de el, iar Rus a făcut 2-0 în minutul 61, cu un şut plasat de la 15 metri. Pe final s-au mai marcat trei goluri: Copil a făcut scor de forfait în minutul 78, marcând din şapte metri, Man a mărit diferenţa în minutul 89, pentru ca sătămărenii să înscrie golul de onoare în prelungiri.

Succes categoric al „roş-albilor”, care cu aceste trei puncte urcă pe locul doi în clasament, la doar două puncte de liderul CSM Rm.Vâlcea. Primele două clasate din serie se vor înfrunta chiar etapa viitoare, în Zăvoi. Roland Nagy a început meciul de pe „Motorul” în formula: Miron – Polgar, Gligor, Botiș, Burlă (83 Filaret) – Strătilă (73 Man), Chindriș, Tănase, Hlistei – Rus (62 Copil), Curtuiuș.