UTA a fost umilită de Snagov, pe teren propriu

by Florian Popa

UTA putea urca şi mai sus în clasament, cu o victorie cu Sportul Snagov, în partida de duminică, de la Șiria. Din păcate, nu doar că a rămas în urma ilfovenilor, ba mai mult, UTA a suferit o înfrângere umilitoare, din partea celor de la Snagov, scor 1-4.

Oaspeții au deschis destul de repede scorul, în minutul 15, prin Ionuț Șerban, care a reluat cu capul din 7 metri, după o centrare a lui Bustea. În prelungirile, primei reprize, Sportul face 0-2. Huiban trece de Roşca în dreapta, întoarce pentru Dănuţ Munteanu, care şutează direct în vinclu.

Începutul părții secunde reaprinde speranțele fotbaliștilor arădeni, în minutul 56, când Victor Prună, intrat în locul lui Stahl, reduce din diferență, cu un şut superb, din marginea careului. După 15 minute de joc, Sportul închide practic meciul, prin golul lui Borțoneanu. Ca umilința să fie totală, în minutele de prelungiri, Vlădoiu traversează tot terenul cu mingea la picior, îi pasează în faţa porţii lui Borţoneanu, care face dubla.

4-1, scor final, iar UTA părăsește cu capul plecat terenul de la Șiria.