SOIMII PANCOTA AU PIERDUT LA NUOVA MAMA MIA

by Calin Moga

Elevii lui Dan Cuedan au pierdut meciul de verificare jucat la Becicherecul Mic cu scorul de 1-0, în faţa echipei locale din liga 3, Nuova Mama Mia. Meciul a fost slab în prima repriză, pîncotanii neregăsindu-se pe teren iar Dan Cuedan a fost nevoit să facă unele modificări. Repriza secundă a fost şi cu ocazii pentru arădeni dar din păcate nefructificate în goluri. „Încă nu am o formulă de start, am 5-6 jucători, propriu zis axa de care mă pot baza dar mai sunt în căutare de formule şi tactici de joc. După meciul de sâmbătă a trebuit să mă despart de jucătorul Condrea, l-am încercat pe post de fundaş dreapta dar nu a dat randamentul scontat plus a mai avut şi greşeli” a declarat antrenorul Şoimilor, Dan Cuedan, care mai este în căutare de un jucător sub 21 de ani.

Iată formaţia utilizată: Pașcalău – Condrea, Lengyel, Lung, Vițu – Maghici, Suciu, Dubeștean – Mihai, Sălăjan, Staicu – repriza I; Irimia – Pantea, Rusu, Crușoveanu, Siminic – Bulzan, Suciu (73 – D. Mitu), Issa, Huțanu – Băd, Burian – repriza a doua.

FLAVIUS CUEDAN ŞI ISSA SE PREGĂTESC SEPARAT

După accidentarea gravă la maxilar a jucătorului Flavius Cuedan a urmat un repaos dar începând din această săptămână el îşi va relua antrenamentele. Cuedan va face o serie de antrenamente fizice pentru menţinerea tonusului muscular, antrenamente cu mingea nu poate să facă datorită protezei pe care o are pe maxilar şi care va fi analizată în cursul săptămânii de către medici. Tot un antrenament de menţinere fizică va efectua şi Issa, care s-a accidentat sâmbătă. Totuşi cei doi vor fi incluşi în lotul pentru cantonamentul din Ungaria, la Gyula, începând cu săptămâna viitoare.
Pentru această săptămână Dan Cuedan a mai stabilit două meciuri amicale, miercuri la Pecica cu echipa Progresul iar sâmbătă la Arad, probabil pe Telecom, cu echipa Gloria Arad.