SOIMII LIPOVA CASTIGA LA PAULIS SI REVINE PE LOCURILE FRUNTASE

Nou promovata şi-a revenit rapid după înfrângerea de etapa trecută cu UTA II, impunându-se cu 2-0 în deplasarea de la Păuliş. Trupa pregătită de Marius Grad a deschis scorul încă din minutul 2, prin Borlean, pentru ca scorul final să fie stabilit de Bimbo, în minutul 64. Victorie destul de clară, conturată după un joc bun al „şoimilor”, care revin pe locurile fruntaşe ale Ligii a IV-a. Lipova a început meciul din podgorie în formula: Trifoi – Orza, Moisă, Calancea, Gornic (Denuţ), Ghergar (Zoica), Cati, S.Popa, Borlean, Borteş (Bimbo), Petrilă (Edu).

Grad: „Victorie de moral”

Victorie de moral pentru jucători, o dedicăm conducerii clubului şi a oraşului, care sunt mereu alături de noi. Am revenit în primele locuri, suntem câteva echipe la egalitate de puncte. Urmează deplasarea de la Zăbrani, unde ne aşteaptă un meci greu, în faţa unei echipe care vrea să termine şi ea cât mai sus. Va lipsi Calancea, eliminat pentru două galbene la Păuliş, dar revine după suspendare Pavel”, ne-a declarat antrenorul Lipovei, Marius Grad, care se aşteaptă la un final de campionat echilibrat: „Vor fi multe meciuri strânse în ultimele etape, nimeni nu cred că îşi permite să se considere dinainte câştigător. În opinia mea, Pecica rămâne favorită la câştigarea campionatului.”