Şoimii Lipova a smuls un punct în prelungiri, la Hermannstadt II

Şoimii Lipova a obţinut un punct meritat pe terenul echipei secunde a celor de la Hermannstadt, într-un meci contând pentru etapa a 18-a din C4.

Arădenii au făcut un joc bun în faţa unei formaţii care a folosit o serie de jucători ce se antrenează cu viceliderul ligii secunde.

Rusu şi Trabalka au ratat cele mai mari ocazii ale Lipovei, din prima parte.

Filimon a irosit şansa meciului în minutul 76, când mingea lobată de acesta a lovit transversala.

Peste două minute, Hermannstadt II a deschis scorul prin Pop, care a marcat cu un şut în vinclu, din 25 de metri.

Şoimii nu au renunţat la luptă şi pe final au pus presiune pe poarta adversă, eforturile lor fiind răsplătite în prelungiri.

În minutul 92, Poiană a executat bine o lovitură liberă de la 35 de metri, iar Vasiu a marcat cu capul, din 7 metri!

Scor final 1-1, Lipova – care rămâne pe locul 11 în clasament, cu 17 puncte – trecându-şi în cont a doua remiză din acest an, după acelaşi scor cu Cermeiul.

Flavius Sabău a început meciul de la Sibiu în formula: Iliescu – Iova, Calvin, Vasiu, Filimon – Rusu, Dobrean (55 Jichici), Poiană, S.Popa (46 Vasinc) – Himcinschi, Trabalka (72 Dulap).

Celelalte două reprezentante ale judeţului nostru în seria a patra din Liga a III-a joacă astăzi, de la ora 15: Sebişul primeşte vizita codaşei din Giarmata, iar Cermeiul are examen greu, tot acasă, cu a patra clasată, CSU Craiova II.