SEBISUL A SCOS DOAR UN PUNCT LA ISALNITA. REZULTATE SI CLASAMENT IN „C4”

Naţional Sebiş a făcut un pas înapoi în lupta la promovare, împiedicându-se în faţa penultimei clasate. Pe un teren greu, în care gazdele s-au închis pe pe două linii, formaţia pregătită de Călin Cojocaru a găsit cu greu culoarele spre poarta adversă. Velici şi Cherecheş au ratat ocaziile primei părţi, pentru ca în repriza secundă să se joace destul de haotic. S-a terminat 0-0, iar Sebişul pierde două puncte importante. Cojocaru a început în formula: Păduraru – Rosenblum, Dăruială, Stupu, Cherecheș – Mihuța (89 Oiţă), Lazea – Călin, Unguru, Susan – Velici.

Ineul nu a rezistat la Cugir

CS Ineu nu a reuşit să furnizeze surpriza la Cugir, gazdele marcând unicul gol al meciului în minutul 56. Atunci, Necşulescu a şutat de la 18 metri, în dreapta portarului. Cugirul a mai ratat şi alte ocazii mari de a înscrie, replica zărăndanilor fiind destul de palidă. S-a terminat 1-0 şi Ineul rămâne în zona inferioară a clasamentului. Cristian Sculici a început în formula: Bujor – Popovici, Wild, Tudoroiu, Hulbăr, Bier (76, Mașniță), Zdrențan, Kocsis (46, Filimon), Stănaia, Huțanu, Cioboată (22, Clej).

14.Giarmata     12     1      2      9      6-22         5

Etapa viitoare (27-28 noiembrie): FC Hunedoara – Pandurii II, Ighiu – Filiași, Ineu – Lugoj, Deva – Cugir, CSU Craiova II – Giarmata, Becicherecu Mic – ASU Poli, Cisnădie – Minerul Motru. Național Sebiș stă.