Sebişenii continuă cursa promovării, 1-0 cu Poli II

Naţional Sebiş a dispus astăzi, scor 1-0, de Politehnica II Timişoara, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din “C4”. Meciul de pe malul Crişului Alb a fost la discreţia gazdelor, care au ratat un penalty în minutul 8, Smaranda ghicindu-l pe Tulcan. Bîrsănel şi Suciu au ratat şi ei deschiderea scorului, consemnată totuşi în prelungirile primei reprize, atunci când Bîrsănel a reluat imparabil cu capul, la colţul lung, în urma unui corner executat de Siminic.
Timişorenii nu au prea contat la Sebiş, Naţional mai ratând trei ocazii bune în mitanul secund, prin Săulescu, Fuchs şi Velici.
S-a terminat 1-0, victorie muncită şi meritată a formaţiei sebişene, care până mâine, când joacă adversarele la promovare, urcă pe primul loc în seria a IV-a a eşalonului terţ. Călin Cojocaru a început meciul în formula: Munteanu – Rosenblum, Bîrsănel, Basic, Siminic – Suciu, Kilin – Săulescu, Mihuța (80 Fuchs), Iuga – Tulcan (52 Velici).
Sâmbătă, cu începere de la ora 17, sunt programate şi meciurile celorlaltor două reprezentante ale judeţului nostru în Liga a III-a: Cermeiul lui Nagy şi Anca joacă în fieful Şcolarului Reşiţa, iar UTA II primeşte vizita Cetăţii Deva.