Real Madrid a distrus visul Parisului, în Liga Campionilor

Real Madrid a câştigat şi returul de la Paris (2-1), după 3-1 în prima manșă de pe Bernabeu, calificându-se la pas în sferturile de finală din UEFA Champions League.

Fără Neymar, PSG a suferit în atac, a și rămas în 10 oameni după eliminarea lui Verratti, sperând la calificarea în sferturile UCL doar după golul lui Cavani, care a egalat pentru gazde, după ce Ronaldo, aflat în mare formă în Europa, deschisese scorul.

Casemiro a lămurit definitiv lucrurile în minutul 80, iar Real s-a calificat la pas mai departe în UCL.

În Anglia, Liverpool a fost cu gândul la marele derby cu Manchester United și nu a mai forțat în returul cu Porto, după ce se impusese clar în Portugalia, 5-0. Echipa lui Klopp nu a forțat și se concentrează acum pe duelul cu marea rivală din Premier League.

UEFA Champions League şi Europa League se văd în reţeaua RCS-RDS! Abonaţii RCS&RDS vor putea urmări cele mai tari meciuri din UEFA Champions League şi Europa League. Look TV, Look Plus şi Pro TV vor transmite cele mai importante partide.

Marseille – Athletic Bilbao, 22:05, Look Plus

Finala Champions League se va disputa pe 26 mai, la Kiev. Ultimul act al Europa League va avea loc la Lyon, pe 16 mai.