Puştii de la UTA şi-au adjudecat Cupa Aradului

UTA este cea de-a doua campioană la Cupa Aradului, competiție organizată de Asociația Județeană de Fotbal. După competiția juniorilor mari, adjudecată de Viitorul, pe „Motorul” a fost rândul celei mai mici categorii de vârstă (2010-2011) să-și desemneze câștigătoarea.

A fost o finală în patru, jucându-se în sistem de campionat. Rezultatele au fost următoarele: Viitorul (antrenori Flavius Moise și Adi Sas) – UTA (antrenori Alex Nistor și Norbert Polgar) 0-3, Atletico (antrenori Rico Câmpian și Flavius Stoica) – Academia Brosovszky (antrenor Vasilică Georgiu) 4-1, UTA – Atletico 7-2, Academia Brosovszky – Viitorul 2-8, UTA – Academia Brosovszky 9-0, Viitorul – Atletico 3-3.

În clasamentul final, UTA a ocupat primul loc, cu 9 puncte, urmate de Viitorul şi Atletico, ambele cu 4 puncte şi Academia Brosovszky, 0 puncte.

Lotul echipei campioanei îi cuprinde pe: Cristian Sfârăilă, Mihai Micu – David Boca, Vlad Rametea, David Burtă, Rareș Aslău, Elias Oprea Pelau, Rareș Bădrăgan, Mateo Tănăsie, Luca Buțiu, Raul Vârciu, Andrei Catană, Sebastian Circoi.