SOIMII PINCOTA PIERDE CU MIOVENIUL SI TERMINA PE ULTIMUL LOC

Şoimii Pîncota a pierdut şi meciul de astăzi, cu CS Mioveni, deşi timp de oră a avut om în plus! Ultima clasată în seria de vest a Ligii a II-a a fost neputincioasă, unicul gol al partidei fiind marcat de Năstăsie, în minutul 14. Vladu, Issa şi Dragalina au creat ceva pericol la poarta adversă, dar tabela a rămas neschimbată. Oaspeţii au rămas în „10” în minutul 30, după ce Ayza a văzut al doilea galben, pentru proteste, eliminare contestată de Claudiu Niculescu. Trupa din Podgorie nu a reuşit mare lucru nici în partea a doua, când Gavrilescu a ratat ocazia meciului, şutând alături din doar trei metri.

Nici cu om în plus…

Ionuţ Popa nu a găsit antidot pentru a perfora poarta Mioveniului, astfel că Pîncota a pierdut cu 1-0, ratând o mare şansă de a preda „lanterna roşie” Bihorului. Înfrângere grea pentru „şoimi”, care încheie sezonul regulat pe ultima poziţie, de pe care vor aborda play-out-ul. Nici de la Caransebeş nu au venit veşti prea bune, penultima clasată, FC Bihor, egalând pe final. Şoimii Pîncota a evoluat în următoarea formulă: Pașcalău – Maghici (Cioablă), Lengyel, Traore, Siminic – Suciu (Mitu), Issa – Gîlcă, Dragalina, Vladu – Gavrilescu (Lung).