Pecica a câştigat şi Cupa! Event înaintea barajului de promovare

Campioana Ligii 4 Arad la fotbal, Progresul Pecica, a reuşit eventul! În finala Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2019-2020, adversară i-a fost, la Curtici, surpriza plăcută a competiţiei, Păulişana Păuliş. Măgulean a marcat în minutul 43 pentru 1-0 la pauză, dar băieţii lui Dinu Maghici au egalat prin Calancea, din penalty, în minutul 57.

Pecicanii au forţat însă pe final, iar Puie, în minutul 76 şi Păcurar, în minutul 87, au semnat golurile victoriei trupei lui Dan Stupar. Progresul se pregăteşte acum de barajul de promovare în Liga a III-a, unde va da, în dublă manşă, peste formaţia din Haţeg.

Formații

Pecica: Rusu – Ponta (min. 90, Blănaru), Țugulescu, E. Wild, Aldan, Huțanu, Sg. Popa, Arsene, Copil (min. 58, Drîglă), Puie (min. 86, Morar), Măgulean (min. 72, Păcurar).

Păuliș: Brutyo – E. Calancea, Suciu, Adam, Ambruș, Itu (min. 85, Gugeanu), Iacov (min. 83, Ștefan), A. Popa (min. 89, Vesa), C. Gâlcă, D. Calancea, Grigorean.