PÂNCOTA A PIERDUT LA SCOR DE TENIS, LA TÂRGOVIŞTE

by Florian Popa

Şoimii Pâncota a suferit o nouă înfrângere, în etapa a XI-a a Ligii a II-a, fiind învinsă la scor de tenis, 6-0, la Târgovişte. Chindia a deschis scorul în minutul 4, după o lovitură de colţ, Vătavu înscriind cu capul. Până la pauză s-a jucat la o singură poartă, gazdele majorând avantajul la 2-0 în minutul 42, prin Neguţ, care a reluat cu capul din 6 metri.

După pauză, Chindia s-a dezlănţuit, marcând de patru ori. Mai întâi, Cerchez a dus scorul la 3-0, în minutul 50, pentru ca nouă minute mai târziu Negruţ să reuşească dubla. Honciu a dus scorul la 5-0 în minutul 64, iar Pencea a închis tabela în minutul 79.

Şoimii Pâncota a evoluat în următoarea formulă: Horvath – Stelitano (cpt.), Dulap, Sarr, D. Popa, I. Ianc, Copilescu, Stoichiţoiu, Taider, Murakami, Diamond

Rezerve: Al. Oprea – Tugulescu, C. Farcaş, Andrei Pătraşcu, Vulpe
Antrenor: Nicola Jovanic.