Mutu se salvează la baraj, Chindia rămâne în Liga a II-a

FC Voluntari va juca și în sezonul viitor în Liga 1. Echipa lui Adi Mutu a pierdut la limită, 0-1, returul de la Târgoviște, dar s-a impus la loviturile de departajare și va mai bifa încă un sezon pe prima scenă a fotbalului românesc.

Mutu rămâne cu Voluntari în Liga I: a câștigat barajul cu Chindia Târgoviște, după o victorie la penalty-uri în retur. Ilfovenii s-au impus cu 1-0 în primul meci și au ratat o ocazie uriaşă în minutul 2 al întâlnirii de la Târgoviște, când jucătorul împrumutat de la FCSB, Daniel Benzar, a trimis în bară. Ilfovenii au mai irosit o ocazie bună prin Bălan.

Înainte să revină la Dinamo, fiul lui Ciobotariu, Denis, a egalat scorul la general, 1-1, cu un gol în minutul 68 şi a trimis meciul în prelungiri. Voluntari a ratat o ocazie în minutul 92 şi a câştigat meciul la loviturile de departajare, 0-3, după golul lui Leasă. (digisport.ro)