Man şi Petre, titulari în egalul spectaculos al tineretului

Remiză spectaculoasă obţinută de reprezentativa de tineret a României în amicalul de la Cluj, contra Belgiei. Micii „tricolori” au fost conduşi cu 3-1, dar au marcat de două ori pe final, iar Mirel Rădoi rămâne neînvins pe banca naţionalei U21.

Oaspetii din Gruia, care vor fi şi ei prezenţi la turneul final din Italia şi San Marino, au deschis scorul cu o execuţie de senzaţie a fundaşului dreapta Cools, care a prins un şut de zile mari.

Elevii lui Rădoi au restabilit egalitatea chiar înainte de pauză. Vlad Dragomir a scos un penalty, pe care l-a transformat un alt debutant, Denis Drăguş.

Belgienii au început ca din tun repriza a doua şi au revenit la conducere în minutul 56. Aaron Leya a punctat cu uşurinţă din apropiere, apoi Mbenza a majorat diferenţa după doar două minute.

Românii au ratat câteva ocazii, înainte de a reveni pe final, prin golurile marcate în minutele 90 şi 90+2 de Darius Olaru, respectiv Andrei Ciobanu.

Arădenii Dennis Man şi Adrian Petre (foto), ambii foşti utişti, au fost titulari în amicalul cu Belgia.